Order Here, then Pickup THANKs...
1) Allow 45-60min prep time, possibly sooner.
2) Receive a "ready for pickup" EMAIL [see SPAM].
3) See you at our walk-up window on South 14th Street. Please confirm the 5-digit Order#, then we'll pass you the food.
Thanksgiving Dinner for Two & A La Carte Pre-Orders
The season is finally arrived... everything is falling... Thanksgiving Dinner is SOLD OUT and eating fully, is near...
Friendly reminder to all Thanksgiving customers: Please arrive during the pickup window on Thurs, 11/27, 8:30A–11:30A. Our team leaves shortly after, so arriving early helps minimize wait times.
Have your Order # ready. Reheating instructions are in your email.
Thanks for helping everything run smoothly—we look forward to seeing you!

Happy Hour Monday...

- Favorites 5 products
- FRI & SAT Brunch 0 products
- Burgers 7 products
- Wraps 4 products
- Sandwiches 10 products
- Supper & Salad 8 products
- Sweets 3 products
- Cookies 5 products
- Sides 14 products
- Milkshakes 5 products
- Drinks 4 products
- Special Order 9 products
-
Mac & Yease

- Regular price
- From $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Reese's Cup Milkshake

- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Crazy Jamaican Burger

- Regular price
- $16.50
- Regular price
-
- Sale price
- $16.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.50
- Regular price
-
- Sale price
- $16.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Lovers Club

- Regular price
- $18.50
- Regular price
-
- Sale price
- $18.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.50
- Regular price
-
- Sale price
- $18.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Mama Africa Salad

- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out
-
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out
-
Crazy Jamaican Burger

- Regular price
- $16.50
- Regular price
-
- Sale price
- $16.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.50
- Regular price
-
- Sale price
- $16.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Really Big Burger

- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out -
BBQ Burger

- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Jalapeño Mozzarella Burger

- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Chili Burger

- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Mama Africa Burger

- Regular price
- $15.50
- Regular price
-
- Sale price
- $15.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.50
- Regular price
-
- Sale price
- $15.50
- Unit price
- per
Sold Out -
The Big "Fish" Burger

- Regular price
- $16.50
- Regular price
-
- Sale price
- $16.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.50
- Regular price
-
- Sale price
- $16.50
- Unit price
- per
Sold Out
-
Jamaican Wrap

- Regular price
- From $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $13.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Sweet Jamaican Wrap

- Regular price
- From $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $13.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Mama Africa Wrap

- Regular price
- From $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $13.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Smoky BLT Wrap

- Regular price
- From $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $13.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out
-
Lovers Club

- Regular price
- $18.50
- Regular price
-
- Sale price
- $18.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.50
- Regular price
-
- Sale price
- $18.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Chili Dog

- Regular price
- From $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $12.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Ruben Katz

- Regular price
- From $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $13.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Fremont Philly

- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Hillside Quickie Sub

- Regular price
- From $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $13.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Seitan Sandwich
- Regular price
- From $12.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $12.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.50
- Regular price
-
- Sale price
- $12.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Smoked TLT

- Regular price
- From $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $12.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Jamaican Spice TLT

- Regular price
- From $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $12.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Hoagie

- Regular price
- From $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $13.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Smoky Mushroom Melt

- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out
-
Friday Night "Fish" Fry

- Regular price
- $19.00
- Regular price
-
- Sale price
- $19.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.00
- Regular price
-
- Sale price
- $19.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Seitan Chimichanga

- Regular price
- $14.00
- Regular price
-
- Sale price
- $14.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $14.00
- Regular price
-
- Sale price
- $14.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Seitan Parm

- Regular price
- $16.50
- Regular price
-
- Sale price
- $16.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.50
- Regular price
-
- Sale price
- $16.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Carb Monster

- Regular price
- $19.00
- Regular price
-
- Sale price
- $19.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.00
- Regular price
-
- Sale price
- $19.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Chix'N Fry Dinner

- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Breaded Tempeh Salad

- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Mama Africa Salad

- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Smoky BLT Salad

- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $14.50
- Regular price
-
- Sale price
- $14.50
- Unit price
- per
Sold Out
-
Peach Pie with Oatmeal Crumble

- Regular price
- From $5.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
- Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Pumpkin Pie

- Regular price
- From $5.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
- Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Sweet Potato Pie

- Regular price
- From $5.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
- Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
Sold Out
-
Chocolate Chocolate chip Cookie

- Regular price
- $2.50
- Regular price
-
- Sale price
- $2.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $2.50
- Regular price
-
- Sale price
- $2.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Chocolate Chocolate Cookie

- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Chocolate Chocolate Chip Cookie

- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Coconut oatmeal cookie.

- Regular price
- $2.50
- Regular price
-
- Sale price
- $2.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $2.50
- Regular price
-
- Sale price
- $2.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Pumpkin snickerdoodle Cookie

- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Potato Salad

- Regular price
- $7.50
- Regular price
-
- Sale price
- $7.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.50
- Regular price
-
- Sale price
- $7.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Quesadilla

- Regular price
- $11.00
- Regular price
-
- Sale price
- $11.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $11.00
- Regular price
-
- Sale price
- $11.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Mac & Yease

- Regular price
- From $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Chili

- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
- Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
- Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Fried Sweet Plantains

- Regular price
- $8.50
- Regular price
-
- Sale price
- $8.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.50
- Regular price
-
- Sale price
- $8.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Soup of the Day

- Regular price
- From $5.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
- Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Chili Cheese Fries

- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Gourmet Greens

- Regular price
- $7.50
- Regular price
-
- Sale price
- $7.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.50
- Regular price
-
- Sale price
- $7.50
- Unit price
- per
Sold Out -
House Salad

- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Hushpuppies

- Regular price
- $8.50
- Regular price
-
- Sale price
- $8.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.50
- Regular price
-
- Sale price
- $8.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Sweet Potato Fries

- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Spicy Fries

- Regular price
- $6.50
- Regular price
-
- Sale price
- $6.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.50
- Regular price
-
- Sale price
- $6.50
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 12 of 14 products on Sides collection
-
Reese's Cup Milkshake

- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Strawberry Milkshake

- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Chocolate Milkshake

- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Coconut Banana Milkshake

- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Vanilla Milkshake

- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Agave Lemonade

- Regular price
- From $4.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $4.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $4.50
- Regular price
-
- Sale price
- $4.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Root Beer Float

- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Peach Tea
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Unsweetend Iced Tea

- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Burger Lunchboxes

- Regular price
- From $340.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $340.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $340.00
- Regular price
-
- Sale price
- $340.00
- Unit price
- per
Sold Out -
5 Lb Mac & Yease

- Regular price
- $65.00
- Regular price
-
- Sale price
- $65.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $65.00
- Regular price
-
- Sale price
- $65.00
- Unit price
- per
Sold Out -
5 Lb House Protein Medley

- Regular price
- $65.00
- Regular price
-
- Sale price
- $65.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $65.00
- Regular price
-
- Sale price
- $65.00
- Unit price
- per
Sold Out -
5 Lb Gourmet Greens

- Regular price
- $60.00
- Regular price
-
- Sale price
- $60.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $60.00
- Regular price
-
- Sale price
- $60.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Tofu, Buy Pound

- Regular price
- From $6.50
- Regular price
-
- Sale price
- From $6.50
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.50
- Regular price
-
- Sale price
- $12.50
- Unit price
- per
Sold Out -
Seitan, Buy Pound

- Regular price
- From $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $13.50
- Regular price
-
- Sale price
- $13.50
- Unit price
- per
Sold Out -
5 Lb Potato Salad

- Regular price
- $60.00
- Regular price
-
- Sale price
- $60.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $60.00
- Regular price
-
- Sale price
- $60.00
- Unit price
- per
Sold Out -
5 Lb Beans & Brown Rice
- Regular price
- $60.00
- Regular price
-
- Sale price
- $60.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $60.00
- Regular price
-
- Sale price
- $60.00
- Unit price
- per
Sold Out -
5 Lb Mashed Potatoes & Gravy
- Regular price
- $75.00
- Regular price
-
- Sale price
- $75.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $75.00
- Regular price
-
- Sale price
- $75.00
- Unit price
- per
Sold Out
Featured product
5 Lb House Protein Medley
- Regular price
- $65.00
- Regular price
-
- Sale price
- $65.00
- Unit price
- per
A flavorful assortment of Tofu, Tempeh & Seitan; serves 10-12 ppl.
How long are proteins good for?
Tofu & Tempeh - Keeps refrigerated for 7 days or keeps frozen for a year.
Seitan - Keeps refrigerated for 3 days or keeps frozen for a year.






























































